top of page

חזון קבוצת וגר

 

קרין וגר - תמונת פרופיל, קבוצת וגר
גדעון וקרין וגר באתר בניה

לפני עשר שנים במהלך תכנון פרויקט התחדשות עירונית בפלורנטין, תפס אותי יוסי המסגר השכונתי, אמר לי: "אם יקומו פה בניינים יצמחו לי שערות על כף היד".

 

באוגוסט 2017 החלה הבנייה של אותו פרויקט בפלורנטין.

 

כמנכ"לית קבוצת וגר לנדל"ן אני רוצה לספר לכם איך נולד הפרויקט הייחודי הזה

שאותו אני מובילה ושעומד להפוך את אזור התעשייה והמלאכה הראשון בישראל שהוקם ב–1942 לשכונת מגורים חדשה בפלורנטין, עם בניה מודרנית, שטחים ירוקים ושירותים קהילתיים למשפחות.  

 

הצלחנו לעשות את זה הודות לשלושה מרכיבים שמאפיינים אותנו ואת העבודה שלנו בוגר גרופ: חוסן פיננסי, מקצוענות, מוניטין וסבלנות. בתחילת התהליך איגדנו את  120 בעלי המלאכה במתחם שנתנו לנו את הסכמתם לקדם את הפרויקט. לא פשוט ליצור הסכמה אצל 120 אנשים בעלי אינטרס שונה משלך. הצלחנו לעשות את זה בין השאר בזכות הכבוד שחברי הקבוצה רכשו לאבא שלי גדעון וגר ולסבא שלי שמואל וגר שאותם הם הכירו כאנשי מקצוע ישרים והגונים מאז 1942 עד היום.

 

המשך קידום הפרויקט התאפשר בזכות הניסיון הרב שלנו בעבודה מול הרשויות ומוסדות התכנון וההבנה המקצועית שלנו בתכנון שכונות בהיבטים של עיר, סביבה וחברה

אבל לא יכולנו להרים את הפרויקט הזה בלי סבלנות. סבלנות לא מצריכה ידע קודם אבל כולנו צריכות ללמוד אותה. במיוחד בפרויקטים בתחום הנדל"ן, שהם מורכבים, ארוכי טווח ודורשים יסודיות לאורך כל הדרך. והנה – לקח 10 שנים והפרויקט קורם עור וגידים

אתמול, כשהיגיע ה"שופל" למתחם כדי להרוס המבנים הישנים הגיע גם יוסי המסגר השכונתי. הוא חייך אלי בעיניים בורקות מתרגשות ואחר כך הושיט אלי כף יד שעירה ללחיצה חמה ותומכת.בשנות ה – 90, החלה ממשלת ישראל לעודד ולקדם את התחדשות העירונית.

המטרה הייתה לשמר שטחים ירוקים ברחבי הערים ולמצות את פוטנציאל הקרקעות הזמינות לבינוי.

מהיום שיצאה לדרך שיפרה התוכנית להתחדשות עירונית את איכות החיים של עשרות אלפים של אזרחים, 

על ידי בנייה לגובה ובמרחבים ירוקים ושיפור תשתיות בשכונות .

 

 

אבל ההישג הגדול ביותר היה ונשאר ההחייאה של שכונות מזדקנות ומוזנחות ופתיחתן לזוגות צעירים, שמבקשים לגור בסביבה איכותית, חדשנית ומטופחת.

 

אחת הדרכים הכי כדאיות לעשות את זה הוא בפינוי בינוי: תהליך שבו מפנים את התושבים מהבתים ובונים אותם מחדש.

 

למה זה כדאי?

 

נתחיל מהכסף: המשתתפים בפרויקט פינוי בינוי נהנים מתנאי מיסוי משופרים וזכויות בנייה, עם פוטנציאל עסקי רווחי.

הדבר השני הוא שיפור בתנאי המגורים: התושבים מקבלים דירות גדולות וחדשות עם מפרט טכני עשיר, מעלית, חדר ביטחון, מחסן וחניה .

הדבר השלישי הוא חיסכון: כל התהליך הוא במימון מלא של הפרויקט כולל שכירת דירה זמנית לכל דייר מיום הפינוי ועד החזרה לדירה החדשה.

 

מדובר בתהליך ארוך ומורכב, שמצריך מקצוענות, אתיקה והתחשבות, ולכן חשוב לעשות את זה נכון.

 

הדבר הראשון שאני עושה הוא לאתר את המתחם הטוב ביותר לפרויקט. לא סתם אומרים לוקיישן לוקיישן לוקיישן. למיקום ולנגישות יש השפעה מכרעת על איכות החיים של התושבים.

 

בשלב הבא, אני דואגת  לקבל את ברכת הדרך מכל בעלי הדירות לתהליך. כי פרויקט כל כך מורכב יכול להצליח רק בדרכי שלום.

 

הדבר השלישי שאני עושה הוא לרתום את הדיירים להצלחת התהליך בגישה שקופה, סבלנית ואוהדת.

הדיירים הם לב העניין.  השיתוף שלהם משלב התכנון ועד שלב קבלת המפתחות, מסיר מחיצות , יוצר אמון ומדייק את הציפיות.

 

בתהליכי פינוי בינוי אני נעזרת בידע והניסיון המקצועי שלי כיזמת נדל"ן . אבל יש דבר אחד שהוא חשוב יותר בעיני, והוא המנוע שלי בעשייה: וזאת התשוקה שלי לעזור לאנשים להגשים חלום של בית חדש.

 

לסיכום –להסתובב בשכונה חדשה טבולה בגינות ירוקות במקום שכונה בלויה וישנה , ולדעת שאני גרמתי לזה לקרות– נותן לי סיפוק עצום מעשיה מרגשת  . בשבילי - זו בניית הארץ.

bottom of page